Reklama

Reklama

Nowy poseł PSL. Znamy kulisy transferu Johna Godsona

Negocjacje z Johnem Godsonem w sprawie przejścia do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego rozpoczęły się kilka miesięcy temu, jeszcze przed wyborami samorządowymi - ustaliła "Rzeczpospolita".

John Godson potwierdza, że rozmowy trwały długo. Tłumaczy, że ostatecznie zdecydował się na wstąpienie do klubu ludowców, bo dzięki temu ma "większe możliwości działalności sejmowej".

Reklama

Były poseł PO i Polski Razem, a ostatnio parlamentarzysta niezrzeszony mówi, że wybrał PSL, gdyż ta formacja wydała mu się najbliższa, szczególnie w kwestiach moralnych. Godson zwraca uwagę na to, że u ludowców nie ma dyscyplinach podczas głosowania nad takimi kwestiami.

Wyjaśnia także, że decyzję wymusił system wyborczy, który nie daje możliwości samodzielnego startu do Sejmu.

Co John Godson dostanie z zamian za przejście do PSL? Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że może on liczyć na miejsce na liście w Łodzi. Informatorzy gazety zastrzegają jednak, że wcale nie musi to być "jedynka".

Godson: Z uznaniem patrzę...

Pierwsze pogłoski o możliwości zasilenia szeregów PSL przez Godsona pojawiły się w grudniu. Poseł mówił wtedy, że "z uznaniem patrzy na to, co się dzieje w PSL"

Godson to były łódzki radny PO, w 2010 r. objął mandat poselski z listy Platformy, stając się pierwszym czarnoskórym parlamentarzystą w Polsce. Z Platformy odszedł w 2013 r. razem z Jarosławem Gowinem, został wiceprezesem Polski Razem. Został z tej partii usunięty po tym, jak poparł rząd podczas głosowania nad wotum zaufania.

Czytaj więcej na stronie "Rzeczpospolitej"


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje