Reklama

Reklama

"NowoczesnaPL to hiobowa wiadomość dla PO"

- NowoczesnaPL odbierze wyborców Platformie Obywatelskiej, na pewno nie przemówi do wyborców Kukiza – uważa prof. Antoni Dudek, który był gościem programu "Po przecinku" w TVP Info. J

Zdaniem prof. Antoniego Dudka stowarzyszenie ekonomisty Ryszarda Petru to próba stworzenia na nowo ortodoksyjnie liberalnej partii, "jaką kiedyś była PO, Kongres Liberalno-Demokratyczny czy w jakieś części Unia Wolności".

Reklama

W ocenie Dudka przyczyną powstania partii jest to, że PO zaczęła w ostatnich latach odchodzić od ortodoksyjnego liberalizmu. 

- Moim zdaniem jest to hiobowa wiadomość dla Platformy Obywatelskiej, bo NowoczesnaPL odbierze im jakąś część wyborców - powiedział Dudek.

Zdaniem naukowca NowoczesnaPL to formacja, która będzie przemawiała do polskiej klasy średniej lub wyższej. - Do tych zadowolonych z tego ćwierćwiecza, tych którym się udało. To z całą pewnością nie są wyborcy Kukiza. To są ci, którzy wcześniej stali przy Platformie - podkreślił Dudek.

Przypomnijmy, że w niedzielę odbył się kongres założycielski Stowarzyszenia NowoczesnaPL. Ryszard Petru zgromadził wokół siebie działaczy społecznych, przedsiębiorców i samorządowców, nawołujących do uwolnienia gospodarki od obciążeń polityki.

Dowiedz się więcej na temat: Antoni Dudek | nowoczesnaPL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje