Reklama

Reklama

Nowe śmigłowce dla polskiej armii dopiero w przyszłym roku

Dopiero w przyszłym roku do polskich sił zbrojnych trafią pierwsze nowe śmigłowce - dowiedział się w resorcie obrony reporter RMF FM. Chodzi o 8 maszyn dla wojsk specjalnych. Wcześniej szef MON Antoni Macierewicz zapowiadał, że śmigłowce trafią do polskiej armii jeszcze w tym roku.

W informacji, którą uzyskał dziennikarz RMF FM w Ministerstwie Obrony Narodowej napisano, że dopiero rozważany jest wybór trybu dokonania takiego zakupu. Jak zapewniono, ma być zgodny z zasadami wydawania środków publicznych, ale także musi gwarantować, że "kolejne lata nie zostaną zmarnowane na prowadzenie długotrwałych procedur przetargowych".

Reklama

Resort przypomina, jakie możliwości przewiduje prawo zamówień publicznych - czyli przetarg, negocjacje lub zakup z wolnej ręki. Dodaje też, że w sytuacjach uzasadnionych względami bezpieczeństwa państwa możliwa jest rezygnacja ze stosowania tej ustawy. Oznacza to tyle, że wszelkie scenariusze są możliwe.

MON informuje także, że rozmowy dotyczące zakupu śmigłowców prowadzone są z producentami, którzy mają zakłady w Polsce, ale nie wyklucza też podjęcia negocjacji z podmiotami zagranicznymi. 

Krzysztof Zasada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne