Reklama

Reklama

Nowa grupa strażaków wyrusza do Grecji. "Obyście powrócili do Polski zdrowi"

Do gaszenia pożarów w Grecji wyrusza kolejna grupa polskich strażaków. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi do Polski - powiedział rano w poniedziałek w czasie konferencji prasowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza. W akcji gaszenia pożarów biorą udział polscy strażacy z PSP.

W poniedziałek rano wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował w czasie konferencji prasowej w Warszawie, że do Grecji wyrusza kolejna grupa strażaków.

Wyjazd na ochotnika

- Oczekuję, że zobaczymy się wszyscy razem jak najszybciej. Obyście jak najszybciej wykonali swoje zadanie i wszyscy powrócili zdrowi tu do Polski z powrotem - mówił Wąsik, kierując słowa do strażaków.

Reklama

Poinformował, że strona grecka poprosiła, by nowa zmiana strażaków pozostała na miejscu dwa tygodnie. Jednocześnie wyraził nadzieję, że strażakom uda się wrócić do Polski szybciej.

Z kolei komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak podziękował strażakom za gotowość i natychmiastową mobilizację. - Chcę powiedzieć i podkreślić, że to jest wyjazd na ochotnika, dobrowolny - dodał. Poinformował, że obecnie wyjeżdżający strażacy, wymienią poprzednią zmianę, która działała w Grecji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje