Reklama

Reklama

Niepokojące prognozy pogody. Tusk: Rozpoczęto prace w trybie kryzysowym

W reakcji na symulacje, ile deszczu może spać w Polsce, rozpoczęto prace w trybie kryzysowym. Informacje te przekazał podczas posiedzenia rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Donald Tusk.

Ostrzeżenie przed ulewami. Apel wojewody do samorządowców

Reklama

Jesteśmy po tych czterech latach mądrzejsi. Sporo rzeczy zrobiliśmy, wielu rzeczy się nauczyliśmy, z całą pewnością działania wyprzedzające mogą zmniejszyć skutki większych zdarzeń pogodowych" - zaznaczył. Tusk poinformował również, że w miejscach potencjalnie zagrożonych był w środę szef RCB Janusz Skulich.

"Staramy się mówić wprost i bardzo precyzyjnie; dotykać sedna sprawy. I mówimy przede wszystkim, co i gdzie trzeba zrobić. Zdaję sobie sprawę z ogromu prac, które służby wykonały przez te cztery lata, ale gdybym był zupełnie spokojny, to byśmy się w tym gronie pewnie nie musieli spotykać" - dodał.

Od rana MAC ostrzega, że w najbliższych dniach na południowym-wschodzie kraju mogą wystąpić intensywne opady deszczu i spodziewane jest podniesienie stanu wód na terenie woj.: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Do ewentualnych podtopień przygotowuje się m.in. straż pożarna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Gwałtowne ulewy nadciągają nad Polskę. Synoptycy ostrzegają

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne