Reklama

Reklama

Nieoficjalnie: Kandydat Porozumienia wycofuje się ze startu w wyborach w Rzeszowie

Według nieoficjalnych informacji Waldemar Kotula z Porozumienia ogłosi rezygnację ze startu w wyborach przedterminowych na prezydenta Rzeszowa. Ma wesprzeć kandydaturę wiceministra sprawiedliwości, polityka Solidarnej Polski Marcina Warchoła.

Reklama

- Kotula ogłosi dziś, że rezygnuje ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa oraz wsparcie kandydatury Marcina Warchoła - przekazał Polskiej Agencji Prasowej polityk z otoczenia kierownictwa Porozumienia.

Reklama

Informacja w tej sprawie zostanie zakomunikowana podczas konferencji prasowej w Rzeszowie zaplanowanej na godz. 13. Poza Warchołem i Kotulą, weźmie w niej udział wicemarszałek woj. podkarpackiego, lider porozumienia w Rzeszowie Stanisław Kruczek.

Wybory odbędą się 9 maja

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera wybory w mieście odbędą się 9 maja.

Kto kandyduje?

Chęć kandydowania - oprócz Kotuli - zgłosili m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek; popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050, poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, który w poniedziałek poparł kandydaturę wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła na tę funkcję.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje