Reklama

Reklama

​Niedziele handlowe sierpień 2018. Kiedy będą zamknięte sklepy?

Sierpień z czterema niedzielami w kalendarzu zapowiada się pod względem handlowych niedziel lepiej od swojego poprzednika. W lipcu, z powodu pięciu niedziel, sklepy w niedzielę częściej były zamknięte. W tym miesiącu czeka nas równowaga - dwie niedziele handlowe i dwie niehandlowe. Sprawdźcie, kiedy będziecie mogli zrobić zakupy.

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca, handel w niedziele dozwolony jest tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Złamanie zakazu karane jest kwotą od tysiąca do nawet 100 tys. zł. Dla uporczywie łamiących ustawę przewidziana jest kara ograniczenia wolności.

Reklama

Nad przestrzeganiem przepisów czuwa Państwowa Inspekcja Pracy.

Niedziele handlowe w sierpniu

W pierwszą niedzielę miesiąca, 5 sierpnia, wszystkie sklepy będą otwarte. Zakupy będzie można zrobić także w niedzielę 26 sierpnia. Oznacza to, że w niedziele 12 i 19 sierpnia nie zrobimy zakupów, za wyjątkiem tych miejsc, których otwarcie przewiduje ustawa.

Przypominamy - w niedziele niehandlowe po zakupy można udać się m.in. do piekarni, cukierni czy lodziarni. Otwarte są także stacje paliw, sklepy z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi oraz kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych.

Na klientów czekają także placówki pocztowe, kwiaciarnie i sklepy z pamiątkami.

W niedzielę zrobimy także zakupy w placówkach handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich, na lotniskach, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, autobusowej, kolejowej, rzecznej, morskiej i lotniczej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje