Reklama

Reklama

Niedziele handlowe październik 2018. Kiedy otwarte, a kiedy zamknięte sklepy?

Październik i listopad to dwa ostatnie miesiące, gdy sklepy będą otwarte w dwie niedziele w miesiącu. Tradycyjnie jest to pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Dlatego zgodnie z tą zasadą w najbliższą niedzielę 21 października zakupów nie zrobimy.

W niedzielę 27 października 2018 roku handel będzie dozwolony.

Reklama

Przypomnijmy, że 21 października w naszym kraju odbędą się wybory samorządowe. Eksperci zastanawiają się, jak fakt, że będzie to dzień niehandlowy, wpływnie na frekwencję wyborczą. Dla porównania druga tura odbędzie się 4 listopada, kiedy to sklepy będą otwarte.

Zmiany od nowego roku

Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele ulegną zaostrzeniu - tylko jedna niedziela w miesiącu będzie handlowa - ostatnia.

Zaś od 1 stycznia 2020 roku ograniczenie handlu będzie jeszcze większe - zakaz handlu ma obowiązywać we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy