Reklama

Reklama

​Nie żyje Piotr Soyka. Był szefem grupy kapitałowej Remontowa Holding

Nie żyje Piotr Soyka, prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding w Gdańsku oraz wieloletni prezes Gdańskiej Stoczni "Remontowa". Miał 76 lat.

Jak poinformował w poniedziałek 3 sierpnia prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ciało mężczyzny znaleziono w jego domu w Sopocie w niedzielę.

"Wstępne oględziny dokonane na miejscu zdarzenia nie wskazują na to, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie" - powiedział Duszyński. Dodał, że zaplanowano sekcję zwłok.

Zgon Piotra Soyki potwierdziło biuro prasowe Remontowa Holding.

PAP nieoficjalnie: Wstępna analiza wskazuje na samobójstwo

PAP ustaliła nieoficjalnie, w źródłach zbliżonych do organów ścigania, że wstępnie za najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci uznano samobójstwo.

Reklama

Piotr Soyka urodził się 31 grudnia 1943 r. w Świętochłowicach (Śląskie). Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej.

Twórca oraz prezes (od 2013 r.) Remontowa Holding w Gdańsku - największej w Polsce grupy kapitałowej w branży stoczniowej, składającej się z 25 firm.

Związany z polskim przemysłem okrętowym od 1972 r. W latach 1980-83 był dyrektorem naczelnym Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu (Zachodniopomorskie).

Laureat licznych tytułów i odznaczeń

W latach 1989-2009 był prezesem zarządu Gdańskiej Stoczni "Remontowa" im. J. Piłsudskiego SA, dokonując restrukturyzacji i przekształcenia tego przedsiębiorstwa w grupę stoczniową. Przez kilka lat od 2009 r. był też przewodniczącym rady nadzorczej Gdańskiej Stoczni "Remontowa".

Był prezesem m.in. Związku Pracodawców Forum Okrętowe (2003-2011) i Gdańskiego Klubu Biznesu (2004-2006). W latach 1998-2002 był radnym sejmiku pomorskiego z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność.

Laureat licznych tytułów i odznaczeń - m.in. Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju przemysłu stoczniowego (2002).

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne