Reklama

Reklama

Nie żyje Jerzy Konieczny, były szef UOP

Nie żyje dr hab. Jerzy Konieczny, były szef Urzędu Ochrony Państwa i były minister spraw wewnętrznych w rządzie Józefa Oleksego. O śmierci Koniecznego poinformował poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Gramatyka.

"Odszedł Profesor Jerzy Konieczny - w wolnej Polsce szef UOP i Minister Spraw Wewnętrznych. Jeden z moich Mistrzów, ojciec mojej fascynacji kryminalistyką. Na zawsze zapamiętam jego wspaniałe wykłady z logiki i wspólną pracę przy badaniach poligraficznych" - napisał Michał Gramatyka na Facebooku.

Kim był Jerzy Konieczny?

Reklama

Jerzy Konieczny urodził się 12 sierpnia 1950 r. Ukończył studia chemiczne i prawnicze. W 1990 r. otrzymał tytuł doktora habilitowanego nauk prawnych. W latach 1988-1989 był kierownikiem Zakładu Kryminalistyki Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Był także nauczycielem akademickim i autorem książek.

W latach 1992-1993 pełnił funkcję szefa Urzędu Ochrony Państwa, a od 29 grudnia 1995 do 7 lutego 1996 r. był ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Józefa Oleksego. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama