Reklama

Reklama

Nie żyje Edmund Niziurski. "To ogromna strata"

Prozaik, publicysta, scenarzysta i dramaturg. W jego książkach adresowanych do dzieci i młodzieży zaczytywali się również dorośli. Twórca takich kultowych powieści jak "Księga Urwisów" czy "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa". W wieku 88 lat zmarł Edmund Niziurski.

Dyrektor krakowskiego Instytutu Książki Grzegorz Gauden nie ma wątpliwości, że pisarz będzie długo i ciepło wspominany. - Na jego książkach uczyłem się czytać. Odchodzi niewątpliwie z dobrą pamięcią o nim. Będąc po tamtej stronie powinien mieć satysfakcję, że wielu z nas będzie go ciepło, a może nawet z miłością wspominać - wyznaje Grzegorz Gauden.

Nad tą strata ubolewa także dyrektor Biblioteki Narodowej w Warszawie Tomasz Makowski, wspominając jednocześnie zmarłą niedawno Joannę Chmielewską. - Mamy złą serię odchodzenia pisarzy, których się po prostu czytało. Jest to ogromna wartość w dzisiejszym świecie, więc i strata jest ogromna - mówi.

Reklama

Książki Edmunda Niziurskiego zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym nawet chiński. Niektóre z jego powieści zekranizowano. Dużą popularnością cieszył się serial "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa".

Dowiedz się więcej na temat: Edmund Niziurski | Edmund Niziurski nie żyje | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje