Reklama

Reklama

Nie żyje Beniamin Łuczyński ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze

Zmarł Beniamin Łuczyński, członek stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, pracownik Ministerstwa Klimatu. O śmierci aktywisty poinformowano na stronie MJN.

Beniamin Łuczyński był członkiem stowarzyszenia Miasto Jest Nasze od marca 2018 roku. Pełnił tam funkcję rzecznika prasowego. Był także współzałożycielem fundacji Pracownia ZMIANY działającej przy MJN.

O jego śmierci poinformowano na stronie stowarzyszenia. 

"Zaledwie kilka tygodni temu ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej poświęcone odnawialnym źródłom energii. Nieustannie się rozwijał, uczył, dokształcał" - napisano w oświadczeniu.

"Cios dla nas wszystkich"

Łuczyński był także m.in. pomysłodawcą Warszawskiego Obywatelskiego Panelu Klimatycznego. "To dzięki niemu powstał podcast Miasto Jest Nasze. Był jednym z pomysłodawców i prowadzących" - czytamy na stronie Miasto Jest Nasze.

Reklama

Członkowie stowarzyszenia wspominają go jako zawsze pogodnego i życzliwego. "Doskonale sprawdzał się jako animator życia towarzyskiego i kulturalnego w stowarzyszeniu - organizował wyjazdy studyjne do Sandomierza, Torunia, Bydgoszczy czy Chełma. W planach był jego rodzinny i ukochany Śląsk. Wyruszył też z nami na Mazury, by odnaleźć zaginiony Warszawski Ośrodek Wypoczynkowy" - czytamy.

"Mieliśmy szczęście, że mogliśmy wspólnie działać dla naszego miasta. Śmierć Beniamina to cios dla nas wszystkich. W tych tragicznych dniach rodzinie Beniamina, Ani oraz bliskim pogrążonym w żałobie składamy kondolencje. Jesteśmy z Wami w tych ciężkich dniach" - dodano na końcu oświadczenia. Stowarzyszenie nie informuje o przyczynie śmierci aktywisty.Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje