Reklama

Reklama

Nie doszło do przeszukania w siedzibie NIK. Jest też dementi w sprawie kontroli w PK

"W budynku NIK są agenci CBA. Do przeszukania nie doszło, ponieważ prezes NIK uznał, że nie zostały spełnione konstytucyjne przesłanki" - poinformował kierownik wydziału prasowego NIK, Zbigniew Matwiej. Zdementował on również doniesienia medialne, według których kontrola NIK w Prokuraturze Krajowej rozpoczęła się dziś. Jak twierdzi, trwa ona od kilku miesięcy.

W środę Onet podał, że funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania w mieszkaniach prezesa NIK Mariana Banasia w Warszawie, w Krakowie i w krakowskim mieszkaniu jego córki. Informację potwierdził rzecznik prasowy białostockiej prokuratury Paweł Sawoń. Wyjaśnił, że rewizje są prowadzone na potrzeby śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Banasia.

Później Onet podał, że CBA weszło również do siedziby Najwyższej Izby Kontroli.

Zbigniew Matwiej, kierownik wydziału prasowego NIK, potwierdził, że w budynku Izby są agenci CBA, jednak do przeszukania nie doszło, "ponieważ prezes NIK uznał, że nie zostały spełnione konstytucyjne przesłanki".

Reklama

Kontrola NIK w Prokuraturze Krajowej

Matwiej odniósł się też do medialnych doniesień o tym, że NIK wszczął kontrolę w Prokuraturze Krajowej. Rozpoczęcie kontroli potwierdził w rozmowie z portalem Onet szef departamentu porządku i bezpieczeństwa wewnętrznego Izby Marek Bieńkowski. 

"Dzisiejsza obecność dyrektora departamentu w prokuraturze została ustalona już w ubiegłym tygodniu z kierownictwem prokuratury. A ta obecność związana jest z kontrolą prowadzoną od kilku miesięcy" - wyjaśnił Matwiej.

Dodał, że jest to normalna, robocza wizyta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje