Reklama

Reklama

Nie będzie błyskawicznego awansu szefa ABW?

Nie jest prawdą informacja o wniosku o awans na stopień generalski dla szefa ABW prof. Piotra Pogonowskiego; wniosek w tej sprawie nie został złożony i nie jest planowany - oświadczył rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

We wtorkowej "Rzeczypospolitej" pojawiła się publikacja pt. "Generalskie lampasy dla Szefa ABW?", z której wynika, że szef ABW Piotr Pogonowski "ma otrzymać stopień generała brygady po zaledwie półtora roku pracy w Agencji". "Zgodnie z ustawą o ABW awans oficera od stopnia podporucznika do generała trwa 18 lat. Wyjątkowo drogę tę można skrócić do dziewięciu" - informuje gazeta.

Reklama

Do tej sprawy odniósł się rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, który zaprzecza doniesieniom dziennika. "Nie jest prawdą informacja o wniosku o awans na stopień generalski dla Szefa ABW Prof. Piotra Pogonowskiego. Wniosek w tej sprawie nie został złożony, nie jest również w chwili obecnej planowane jego złożenie. Informacje w tej sprawie nie są oparte na prawdzie" - czytamy w środowym komunikacie.

"Jednocześnie zaznaczam, że prof. Piotr Pogonowski ma zakończony kurs oficerski. Przed służbą w ABW, służył w Służbie Wywiadu Wojskowego oraz Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, w którym nie ma stopni oficerskich. W obu służbach pełnił funkcje dyrektorskie. W chwili obecnej ma stopień pułkownika ABW" - wyjaśnia Żaryn.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne