Reklama

Reklama

NFZ ogłosił listę placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali

Znamy już listę placówek, które zostały zakwalifikowane do sieci szpitali. Wczoraj wieczorem każdy oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej wykaz szpitali, które znalazły się w sieci w danym regionie.

Placówki które spełniły kryteria i są w sieci, będą miały zagwarantowane ryczałtowe finansowanie przez 4 lata - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Co do zasady kontrakt jest na 4 lata, ale jeżeli w tym okresie w szpitalu coś się zmieni i przestanie spełniać kryteria, to może być z tej sieci usunięty - dodał minister. 

Reklama

Jeszcze przed ogłoszeniem listy wiceprzewodniczący Polskiej Federacji Szpitali Bogusław Budziński mówił, że według wstępnych szacunków w całym kraju do sieci szpitali zostało włączonych około 760 placówek. W jego opinii, do sieci nie wejdą małe szpitale, które leczyły chorych w trybie jednodniowym. W ramach sieci szpitali pacjenci zostaną objęci kompleksową opieką i - jeżeli będzie to potrzebne - rehabilitacją również po leczeniu szpitalnym.  

Szpitale, które nie wejdą do sieci, będą mogły starać się o kontrakty na leczenie z NFZ w trybie konkursowym. Lista placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali wejdzie w życie 1 października, a będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy