Reklama

Reklama

"Nasz Dziennik": Ojciec Rydzyk apeluje o ofiarność słuchaczy

Mija rok od rozpoczęcia przez Telewizję Trwam emisji na multipleksie naziemnym. W wywiadzie udzielonym z tej okazji "Naszemu Dziennikowi" dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk apeluje o ofiarność słuchaczy.

Redemptorysta powołuje się na badania Europejskiego Instytutu Studiów i Analiz, z których wynika, że Telewizję Trwam z różną częstotliwością ogląda przynajmniej 10,8 mln widzów powyżej 15 roku życia. Codziennie czyni to ponad 6,6 mln osób.

Utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam kosztuje miesięcznie ponad 2,5 mln zł, podaje Rydzyk. Tymczasem w ostatnich miesiącach znacznie spadła ilość ofiar, od których zależy dalszy byt obu mediów.

- My nie otrzymujemy reklam od biznesu, bo ten wiadomo w czyim jest ręku i pompuje pieniądze do swoich, uskarża się rozmówca gazety. I apeluje: "wypal jedną paczkę papierosów mniej i daj na Telewizję, na Radio... Dzięki Tobie je utrzymamy, a Ty umartwiając się, będziesz miał podwójną zasługę".

Reklama

Zapytany, jak postrzega rolę katolickich mediów i dziennikarzy w coraz bardziej komplikującej się sytuacji na świecie, o.Rydzyk odpowiada: "W trudnych chwilach zawsze zadaję sobie pytanie: "A co by zrobił Pan Jezus na moim miejscu". To pomaga".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje