Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż prezydencki: Andrzej Duda liderem

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, Andrzej Duda byłby w nich niekwestionowanym liderem - wynika z sondażu przeprowadzonego przez instytut badań Pollster dla "Super Expressu" i NOWEJ TV.

Ankietowani odpowiedzieli na pytanie: "Na kogo zagłosowałbyś w wyborach prezydenckich, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę?".

Reklama

Z sondażu wynika, że obecny prezydent Andrzej Duda deklasuje pozostałych polityków. Zagłosowałoby na niego bowiem czterokrotnie więcej osób niż na Donalda Tuska.

Pierwsza piątka

Prezydent Duda jest liderem wśród 41,23 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Donald Tusk. Badani wyrazili dla niego poparcie na poziomie 11,55 proc.

Na trzecim miejscu uplasował się lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zagłosowałoby na niego 7,86 proc. ankietowanych.

Nieco mniejsze poparcie ma Paweł Kukiz - głos na niego jako prezydenta oddałoby 7,36 proc. badanych. Pierwszą piątkę zamyka Bronisław Komorowski z prognozowanym poparciem na poziomie 3,96 proc.

Słaby wynik liderów PO

Spośród liderów Platformy ankietowani wyróżnili Grzegorza Schetynę. Zagłosowałoby na niego jednak tylko 0,24 proc. badanych. Z kolei poparcie 0,17 proc. uzyskałaby była premier Ewa Kopacz.

Obecna premier Beata Szydło w sondażu pojawiła się nieco wyżej. W roli Prezydenta RP widziałoby ją 1,6 proc. badanych. Na Jarosława Kaczyńskiego jako głowę państwa zagłosowałoby 0,59 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-3 stycznia 2017 roku na grupie 1047 dorosłych Polaków. Ankietowani mogli zgłaszać dowolnych kandydatów.

Więcej w "Super Expressie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje