Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż. Polacy o sytuacji w kraju

Większość Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest jedna czwarta badanych (24 proc.), a 14 proc. nie potrafiło wyrazić opinii w tej kwestii - wynika z badania TNS Polska.

Według TNS Polska w pomiarach od grudnia 2013 roku do maja można zauważyć trzy tendencje: wzrost prognoz pozytywnych, wzrost prognoz "będzie mniej więcej tak samo" i spadek prognoz negatywnych.

Reklama

Tak samo wygląda sytuacja w porównaniu do wyników sprzed miesiąca. W maju nastąpił: wzrost prognoz pozytywnych o 2 pkt proc., wzrost prognoz "będzie mniej więcej tak samo" o 3 pkt proc. i spadek prognoz negatywnych o 4 pkt proc.

Trzy czwarte Polaków (74 proc.) uważa, że znalezienie pracy w Polsce jest trudne, bądź w ogóle niemożliwe. Większość z nich (56 proc.) jest zdania, że obecnie trudno jest znaleźć jakąkolwiek pracę w Polsce, a prawie co piaty badany (18 proc.) uważa, że w ogóle nie można znaleźć zatrudnienia.

Optymiści w tej kwestii stanowią niespełna jedną czwartą społeczeństwa (23 proc.). Jednakże tylko 3 proc. badanych sądzi, że można bez większych kłopotów znaleźć dobrą pracę, a 20 proc. respondentów jest zdania, że pracę można znaleźć, ale niekoniecznie taką, jaką by się chciało.

Majowe wyniki są zbliżone do tych uzyskanych miesiąc temu. Zarówno odsetek optymistów, jak i pesymistów pozostaje wciąż na takim samym poziomie (zmiana nie przekracza 1 pkt proc.).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne