Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż: PiS wygrywa w Małopolsce

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz w Małopolsce wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 37,3 proc. poparcia - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez dziennikarzy "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia".

Na drugim miejscu w Małopolsce uplasowała się Platforma Obywatelska (28,6 proc.). Zaskoczeniem jest trzecia pozycja w rankingu - zajął ją KORWiN (5,4 proc.). Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego wyprzedziło Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce zagłosować 5,1 proc. badanych.

Progu wyborczego nie przekracza Sojusz Lewicy Demokratycznej, poparcie dla największej partii lewicowej deklaruje 4,5 proc. pytanych. Na szóstym miejscu jest Kongres Nowej Prawicy z poparciem na poziomie 2,2 proc. Siódmą lokatę zajmuje Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (1,8 proc.). Twój Ruch Janusza Palikota może liczyć na 1,6 proc. głosów, a Ruch Narodowy na 1,3 proc. Zaledwie 0,9 proc. ankietowanych przyznaje, że podczas jesiennych wyborów parlamentarnych zamierza zaufać partii Jarosława Gowina - Polska Razem. Aż 11,4 proc. Małopolan stwierdza, że jeszcze nie zdecydowało na kogo odda swój głos.

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa także w stolicy Małopolski. Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 34,2 proc. badanych Krakowian. PO może liczyć na wynik w wysokości 33,1 proc. 

Reklama

Więcej na stronach "Dziennika Polskiego"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama