Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż: PiS odskakuje PO

PiS - 43 procent, PO - 32 procent. To wyniki poparcia dla partii według najnowszego sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego ma nad partią Donalda Tuska 11 punktów procentowych przewagi.

To najwięcej od kilku lat. Notowania PiS-u poprawiły się w ciągu miesiąca o trzy punkty, a Platforma straciła dwa punkty.

Na trzecim miejscu jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, który cieszy się poparciem 12 procent badanych. SLD stracił punkt procentowy w porównaniu z badaniem z lipca. Na miejsce w Sejmie może liczyć także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować 5 procent ankietowanych. W lipcu PSL popierało 2 procent respondentów.

Reklama

22 procent respondentów nie chce wziąć udziału w wyborach, a 35 procent nie wie, na kogo zagłosuje.

Do Sejmu nie dostałby się za to Ruch Palikota, który popiera 3 procent badanych.

W podobnej sytuacji są: Nowa Prawica z poparciem 2 procent oraz Solidarna Polska i Polska Jest Najważniejsza, na które chce głosować co setny badany.

Sondaż przeprowadzono 13 sierpnia na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. Podstawą procentowania są osoby, które deklarują chęć udziału w wyborach i są zdecydowane, na kogo oddać głos.

Wyniki badania są zaskakujące, ponieważ we wtorek pojawił się sondaż, z którego wynikało, że to PO ma przewagę nad PiS. Według sondażu CBOS na Platformę głosowałoby 25 procent badanych, a na PiS - 24 procent.

TNS Polska 14 sierpnia opublikowała natomiast sondaż, zgodnie z którym w sierpniu zamiar głosowania na PiS zadeklarowało 29 proc. osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych. Na PO zagłosowałoby 25 proc. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje