Reklama

Reklama

Najlepsze liceum w Polsce zagrożone - brakuje pieniędzy

Przyszłość najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce stoi pod znakiem zapytania. - Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ma za mało pieniędzy, żeby dalej kształcić na najwyższym poziomie - mówi dyrektor szkoły Arkadiusz Stańczyk.

Placówka wygrała w tym roku ranking szkół ponadgimnazjalnych, przygotowany przez miesięcznik Perspektywy. Toruńska placówka regularnie znajduje się na szczycie tego zestawienia.
Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, profesor Andrzej Tretyn powiedział IAR, że do Liceum Akademickiego rocznie trzeba dokładać prawie milion złotych. Uważa, że traktowanie szkół bardzo dobrych na równi z tymi słabymi nie jest sprawiedliwe. Szczególnie, że są pewne rodzaje szkół, które dostają większe fundusze.

Skazani na sponsorów

Reklama


Technikum numer 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu wygrało w rankingu Perspektyw w kategorii szkół technicznych. Dyrektor szkoły Walenty Szarek powiedział, że jemu też nie starcza pieniędzy z subwencji na prowadzenie placówki. Musi liczyć na pomoc sponsorów.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika przygotował projekt ustawy, który zakłada większe wsparcie dla najlepszych szkół w Polsce. Prezes fundacji edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński uważa, że proponowane rozwiązania mają sens.
Projekt został przekazany na ręce minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej. 

Dowiedz się więcej na temat: liceum

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy