Reklama

Reklama

​Na Nowogrodzkiej spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego ze Zbigniewem Ziobrą

W piątek (25 września) po południu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zorganizowano spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro.

Politycy zapewne kontynuują rozmowy ma temat szczegółów nowej umowy koalicyjnej.

Reklama

Nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy ma zostać podpisana w sobotę w południe - wynika z nieoficjalnych źródeł PAP zbliżonych do kierownictwa PiS. Według rozmówcy PAP planowane jest wspólne oświadczenie liderów: PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia.

Podczas czwartkowego spotkania kierownictwa partii rządzącej politycy PiS zatwierdzili ustalenia podjęte w wyniku negocjacji między liderami ugrupowań Zjednoczonej Prawica: Jarosławem Kaczyńskim, Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem.

W perspektywie rekonstrukcja rządu

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił wcześniej, że Kaczyński ma wejść do rządu jako wicepremier. Jeden z polityków PiS poinformował po czwartkowym spotkaniu kierownictwa partii o ustaleniu, że prezes PiS będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej.

Ponadto efektem toczonych w minionych dniach negocjacji, ma być objęcie po jednej tece ministerialnej przez przedstawicieli Porozumienia i Solidarnej Polski.

Po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej dojdzie także do rekonstrukcji rządu. Według deklaracji polityków PiS liczba ministerstw ma zostać znacząco zmniejszona, a część z nich zostanie połączona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama