Reklama

Reklama

MZ: Jest już gotowe rozporządzenie o tzw. "drożdżówkach"

Ministerstwo zdrowia łagodzi przepisy dotyczące żywienia w szkołach i asortymentu sklepików szkolnych. Jest już gotowy projekt rozporządzenia w tej sprawie. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa w czwartek ma zostać przekazany do uzgodnień zewnętrznych.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział IAR, że chodzi przede wszystkim o to, aby promować zdrową żywność, a nie zakazywać.

Złagodzone przepisy

Przepisy zostaną uproszczone i złagodzone w stosunku do obowiązujących obecnie. To dobra wiadomość dla osób, które organizują zbiorowe żywienie w szkołach. Będzie ogólne zobowiązane do tego, aby przygotowując posiłki dla dzieci stosować się do aktualnej wiedzy w zakresie dietetyki, bez szczegółów ile soli, pieprzu można wsypać do garnków - wyjaśnił minister.

Sklepiki szkolne

Do sklepików szkolnych mają też wrócić drożdżówki, ale w zdrowsze - czyli z ograniczoną zawartością cukru i tłuszczu - przyznał Konstanty Radziwiłł. "Pracujemy nad takimi rozwiązaniami, które pokazują, że można odżywiać się zdrowo, a jednocześnie smacznie" - dodał.

Nadal będzie zakazane sprzedawanie w szkołach produktów ze zbyt dużą ilością cukru, soli i tłuszczów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje