Reklama

Reklama

MSZ ostrzega przed podróżami do Libanu

Z powodu wysokiego ryzyka ataków terrorystycznych w miejscach odwiedzanych przez turystów MSZ zaleca polskim obywatelom powstrzymanie się od podróży do Libanu, m.in. na pogranicze libańsko-syryjskie, libańsko-izraelskie, na przedmieścia Bejrutu oraz w region doliny Bekaa.

"Z uwagi na wysokie ryzyko kolejnych ataków terrorystycznych w miejscach odwiedzanych przez cudzoziemców/turystów (centra handlowe, obiekty turystyczne, miejsca zgromadzeń, restauracje, itp.), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży do Libanu, a zwłaszcza do Tripoli, południowych przedmieść Bejrutu, na pogranicze libańsko-syryjskie i libańsko-izraelskie oraz w region doliny Bekaa" - czytamy w informacji na stronie internetowej MSZ.

Resort zaznacza, że osoby planujące pobyt lub już przebywające w Libanie powinny zachować szczególną ostrożność i zgłosić pobyt w systemie e-konsulat.

Reklama

W ostatnich miesiącach dochodziło w Libanie do licznych ataków bombowych. W grudniu 2013 r. zginął m.in. były libański minister finansów Mohammed Szatah, przeciwnik syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

O jego śmierć oskarżono Hezbollah, który wspiera działania syryjskiego rządu i angażuje się zbrojnie po jego stronie. Poza Szatahem w zamachu zginęło co najmniej czterech innych ludzi, a ponad 50 osób zostało rannych.

Eksplozja zniszczyła restaurację i kawiarnię; kilka samochodów stanęło w płomieniach.

W listopadzie w stolicy Libanu 25 osób zginęło w wyniku samobójczego zamachu na ambasadę Iranu na południu miasta. 

Dowiedz się więcej na temat: Ministerstwo Spraw Zagranicznych | liban

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje