Reklama

Reklama

MSZ: Odmowa wpuszczenie "Nocnych Wilków" to nie decyzja polityczna

Odmowa wjazdu do Polski rosyjskiej grupy motocyklistów, w której znajdowali się przedstawiciele klubu "Nocne Wilki", nie ma charakteru politycznego - oświadczył w piątek rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Jak przekazał, jest to decyzja oparta na przesłankach formalnych.

- Chciałbym zapewnić, że decyzja ta nie ma charakteru politycznego, jest to decyzja oparta na przesłankach formalnych - powiedział Wojciechowski na briefingu prasowym. Jak zaznaczył, dowodem na to jest fakt, że trzy inne grupy rosyjskie otrzymały zgodę w ostatnich dniach na przejazd przez Polskę; otrzymały też odpowiednią pomoc.

Reklama

Wojciechowski poinformował, że w ostatni poniedziałek MSZ otrzymało ze strony rosyjskiej notę z prośbą dotyczącą przejazdu "Nocnych Wilków". "Nota ta była bardzo nieprecyzyjna, nie było tam podanej trasy przejazdu, miejsc noclegów, listy uczestników, programu rajdu podczas pobytu w Polsce" - powiedział rzecznik MSZ.

Jak podkreślił, MSZ kilkakrotnie prosiło stronę rosyjską o uzupełnienie tych danych. - Jednak nigdy nie otrzymaliśmy ich w takiej formie, aby móc podjąć taką decyzję - zaznaczył.

Podał też, że w sprawie przejazdu "Nocnych Wilków" strona polska konsultowała się z partnerami czeskimi i niemieckimi.

Dowiedz się więcej na temat: nocne wilki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy