Reklama

Reklama

MSWiA odpowiada na zarzuty Kukiza odnośnie 500+

- Czy pani wie, że pięciokrotnie wzrosła ilość interwencji domowych od czasu wprowadzenia 500 plus? To są dane policji. Nie są ujawnione, ja zamierzam w tej kwestii złożyć interpelację do min. Błaszczaka, bo takie po prostu doszły mnie słuchy - mówił wczoraj na antenie Radia Zet Paweł Kukiz. MSWiA zabrało głos w tej sprawie, w komunikacie opublikowanym na stronie ministerstwa czytamy, że ilość interwencji zmalała.

Kukiz, który był gościem Moniki Olejnik mówił o tym, że pieniądze z programu 500+ są źle rozdysponowywane: "Chciałbym żeby każde biedne dziecko miało więcej o te 500 złotych, natomiast forma przyznawania tych pieniędzy jest dramatyczna. Czy pani wie, że pięciokrotnie wzrosła ilość interwencji domowych od czasu wprowadzenia 500 plus? To są dane policji. Nie są ujawnione, ja zamierzam w tej kwestii złożyć interpelację do min. Błaszczaka, bo takie po prostu doszły mnie słuchy". 

Reklama

- To nie chodzi o to, żeby dziecko nie miało 500 złotych, tylko chodzi o to żeby tatuś tych 500 złotych nie przepił, między innymi, takie zabezpieczenie. Nie twierdzę, że wszystkie rodziny przepijają te pieniądze i jak najbardziej tym rodzinom, które żyją naprawdę na krawędzi ubóstwa, te 500 daje, tym porządnym rodzinom daje poczucie godności - mówił. 

W reakcji na słowa Kukiza MSWiA opublikowało odpowiedź, w której czytamy: "Wbrew temu co mówił podczas audycji w Radio Zet  poseł Paweł Kukiz (Kukiz’15), od czasu wprowadzenia programu 500 plus liczba interwencji domowych zmalała. Pan poseł powołując się na rzekome dane policji stwierdził, że od czasu wprowadzenia programu pięciokrotnie wzrosła  ilość interwencji domowych". 

Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, według policyjnych danych od 1 kwietnia do 31 maja 2016 roku odnotowano o 11 748 interwencji mniej niż w tym samym okresie w roku 2015. Funkcjonariusze wystawili także 11999 niebieskich kart czyli o 428 mniej niż w roku 2015.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje