Reklama

Reklama

Motorniczy, który spowodował wypadek: Nie pamiętam

Nie pamiętam - tak motorniczy, który spowodował wypadek w Łodzi, odpowiadał na pytania dziennikarzy "Dziennika Łódzkiego" o to, co wydarzyło się na torach oraz czy wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT WYPADKU W ŁODZI

Reklama

Kierujący tramwajem powiedział też, że tramwajem jeździ ponad rok. Zapewnił, że nigdy wcześniej nie spowodował wypadku.

Poniedziałkowy wypadek miał miejsce na ul. Piotrkowskiej w rejonie ul. Radwańskiej i Brzeźnej. Tramwaj linii 16, jadący w kierunku centrum, nie zatrzymał się na przystanku i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na przejściu dla pieszych potrącił trzy kobiety, dwie z nich zginęły na miejscu, jedną w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. Dodatkowo tramwaj uderzył w jadącego prawidłowo opla, którego kierowca także został hospitalizowany. Opel uderzył w inne auto.

Po zderzeniu motorniczy zatrzymał tramwaj dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu metrów. Mężczyznę zatrzymano. Jak się okazało kierował pojazdem mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego po pijanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie. Jak powiedział we wtorek prokurator Jacek Pakuła z Prokuratury Okręgowej w Łodzi wszystko wskazuje na to, że 34-letni motorniczy zostanie przesłuchany w środę rano w charakterze podejrzanego.

Zwrócił uwagę, że potrzebny jest czas na analizę zebranych dowodów, przeanalizowanie zapisu monitoringu. Jak mówił, to bardzo ważne, bo relacje świadków są różne. Według jednych tramwaj bezpośrednio uderzył w przechodzące osoby; według innych pojazd najpierw uderzył w auto, które potraciło kobiety.

Zdaniem prokuratora ważne też będzie ustalenie czy na przejściu dla pieszych było więcej osób. Jeśli tak, to mężczyzna może usłyszeć zarzut bezpośredniego stworzenia zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym. Może mu wtedy grozić kara do 15 lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat: motorniczy | wypadek | Łódź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje