Reklama

Reklama

MON: Mariusz Antoni Kamiński nie dostanie odprawy

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, forma nawiązania stosunku pracy z Mariuszem A. Kamińskim nie przewidywała żadnej odprawy, ani odpłatnego, czasowego zakazu konkurencji - podaje MON.

W związku z dymisją p. Kamińskiego ze stanowiska prezesa Polskiego Holdingu Obronnego nie przysługuje mu odprawa - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Reklama

Mariusz Antoni Kamiński zrezygnował z szefowania Polskiemu Holdingowi Obronnemu, gdy sprawę jego angażu nagłośniła opozycja.

Kamiński był prezesem przez dwa dni. Oficjalnym powodem jego rezygnacji z funkcji była "presja medialna związana z jego wyborem oraz fakt, jak przeżywa to rodzina". Według doniesień dziennika "Fakt", do dymisji Kamińskiego miał się jednak przyczynić sam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jeszcze we wtorek Kamiński mówił PAP, że wygrał konkurs na członka zarządu spółki Skarbu Państwa, którą jest PHO. "Stanąłem do konkursu z konkretną wizją, jak zmienić firmę. Udało mi się wygrać i będę te cele realizował" - mówił.


Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Antoni Kamiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne