Reklama

Reklama

Minister Sikorski "osobiście" zajmie się sprawą kibiców Lazio

Minister Radosław Sikorski osobiście zajmie się sprawą 22 włoskich kibiców, czekających na proces za udział w zajściach przed meczem Ligi Europejskiej w ubiegły czwartek. Poinformowała o tym szefowa włoskiej dyplomacji Emma Bonino, która zasugerowała, by Włochów wypuszczono za kaucją.

Pani minister telefonowała do szefa polskiej dyplomacji prosząc go, by zrobił wszystko dla zwolnienia z aresztu 22 kibiców rzymskiego Lazio. Oczekują oni procesu za udział w zajściach, jakie poprzedziły czwartkowy mecz ich klubu z Legią Warszawa. Emma Bonino zaproponowała, by wypuszczono ich za kaucją.

Reklama

Zdaniem minister cała sprawa wymaga wyjaśnienia.

Ambasador Włoch w Warszawie spotka się jutro z polskim ministrem sprawiedliwości, dziś natomiast widział się z wiceministrem spraw wewnętrznych, którego prosił o zgodę na to, aby aresztowani mogli się spotkać z najbliższymi, przybyłymi specjalnie do Polski.

Przed dzisiejszym wieczornym meczem włoskiej ekstraklasy Lazio-Napoli kibice rzymskiego klubu zapowiedzieli, że powstrzymają się na znak protestu od kibicowania. Dwustu z nich wcześniej pikietowało położoną w pobliżu stadionu siedzibę włoskiego MSZ.

Dowiedz się więcej na temat: Radosław Sikorski | Lazio Rzym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy