Reklama

Reklama

Miller: List Gowina trafnie pokazuje problemy PO

​List Jarosława Gowina do członków Platformy Obywatelskiej trafnie ujmuje problemy tej partii i jej rządu; SLD mówi o nich od dawna - powiedział przewodniczący SLD Leszek Miller w poniedziałek w Białej Podlaskiej (Lubelskie).

Reklama

"W liście pana Gowina ten były minister pokazuje wszystkie wady funkcjonowania Platformy Obywatelskiej i rządu, o których od dawna mówimy" - powiedział Miller na konferencji prasowej.

"Mówimy, że Platforma Obywatelska nie realizuje swoich obietnic i pan Gowin to stwierdza, że nie realizuje. Mówimy, że PO zajmuje się sobą przede wszystkim i pan Gowin stwierdza, że zajmuje się sobą. Mówimy, że PO nie daje nadziei na rozwiązanie najważniejszych problemów dla ludzi i pan Gowin stwierdza, że rzeczywiście nie gwarantuje" - wyliczał Miller.

Reklama

"Uważamy, że pan Gowin dosyć trafnie ujął te wszystkie problemy, którymi dzisiaj toczona jest Platforma Obywatelska" - wskazał.

W liście otwartym wystosowanym w niedzielę do członków Platformy Obywatelskiej Gowin podkreślił, że PO odniosła wiele politycznych sukcesów; niektóre jej działania poddał jednak krytyce. Polityk zwrócił m.in. uwagę, że Platforma miała być partią niskich i prostych podatków, tymczasem od paru lat je podwyższa. Wskazał też, że mimo licznych zapowiedzi, nie udało się ograniczyć zatrudnienia w administracji publicznej, a także ciągle brakuje kompleksowej polityki prorodzinnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne