Reklama

Reklama

Miller: A.Gierek istotnym wzmocnieniem listy SLD-UP do PE na Śląsku

Szef SLD Leszek Miller ocenił w sobotę, że prof. Adam Gierek będzie istotnym wzmocnieniem śląskiej listy SLD-UP w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sam Gierek poinformował, że zgodził się kandydować. Przypomniał jednocześnie, że zasiada w PE już druga kadencję.

Miller przypomniał na sobotnim briefingu w Sejmie, że w czwartek odbyło się spotkanie kierownictw Sojuszu i Unii Pracy na temat list wyborczych koalicji do europarlamentu.

Reklama

- Chciałbym poinformować, iż UP zarekomendowała na listę SLD i Unii Pracy w okręgu śląskim pana Adama Gierka. Uważamy, że pan prof. Gierek będzie istotnym wzmocnieniem tej listy - podkreślił lider Sojuszu.

Nie chciał jednak zadeklarować jakie miejsce na tej liście otrzyma Gierek. "Wszystkie kwestie miejsc wyjaśnią się do 2 lutego" - zaznaczył. 2 lutego odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej SLD, które zatwierdzi kształt list do PE.

Według nieoficjalnych informacji Gierek będzie "jedynką" listy koalicji SLD-UP na Śląsku.

Adam Gierek podziękował obu partiom za wysunięcie jego kandydatury.

"- godziłem się (kandydować). Uważam, że w Parlamencie Europejskim powinno być wykorzystane doświadczenie, zarówno to doświadczenie fachowe ludzi, jak i doświadczenie już z istniejących działań w PE - podkreślił europoseł.

Przypomniał, że w PE jest już druga kadencję. Zauważył, że europarlament obcenie zajmuje się najciekawszymi, najistotniejszymi dyskusjami dotyczącymi m.in. kwestii przemysłu, reindustrializacji, energetyki, bardzo istotny problem dla naszego kraju, jak również badań naukowych innowacyjności.

- Są to tematy, które stanowią właśnie moje priorytety. Tymi tematami chciałbym się zająć i kontynuować dotychczasowe działania w tym zakresie - dodał Gierek.

Dowiedz się więcej na temat: Leszek Miller

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne