Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Samolot z Uzbekistanu do Polski wystartował z opóźnieniem

Szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, że na pokładzie lecącego do Polski z Uzbekistanu samolotu znajduje się około 70 Afgańczyków. Poinformował też, maszyna wystartowała z dużym opóźnieniem.

Kolejny samolot z ewakuowanymi z Afganistanu miał wylądować rano w Warszawie. - Jest duże opóźnienie ze względu na problemy na miejscu - przekazał Dworczyk. - Samolot z Navoiy wystartował dopiero niedawno do Polski. Na pokładzie jest około 70 Afgańczyków - dodał minister.

Szef KPRM poinformował też, że "kolejny samolot cywilny jest już w drodze do Uzbekistanu".

W poniedziałek rano wiceszef MSZ Marcin Przydacz na antenie Polskiego Radia 24 przekazał, że dotąd ponad 400 osób zostało przetransportowanych z Afganistanu do Polski.

Sześć samolotów w Warszawie

Po tym, jak Stany Zjednoczone wycofały większość swoich wojsk z Afganistanu, dużą część terytorium tego kraju zajęli talibowie. W niedzielę 15 sierpnia wkroczyli do stolicy kraju Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Państwa UE i NATO ewakuują swych obywateli oraz swoich współpracowników z Afganistanu.

Reklama

Do Afganistanu zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy udał się Polski Kontyngent Wojskowy, liczący do 100 osób, który ma wspierać ewakuację afgańskich współpracowników Polski i innych krajów NATO z tego kraju.

Do tej pory w Warszawie wylądowało sześć samolotów z ewakuowanymi z Kabulu Polakami i polskimi współpracownikami oraz ich rodzinami. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne