Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Jest naprawdę blisko porozumienia

Wydaje się, że porozumienie w koalicji Zjednoczonej Prawicy jest naprawdę bliskie - ocenił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Odnosząc się do doniesień polsatnews.pl, że prezes PiS Jarosław Kaczyński mógłby zostać wicepremierem w rządzie, odparł że wytworzyłoby to "bardzo pozytywną synergię dla rządu".

W środę wieczorem (23 września) Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro porozumieli się w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy - poinformował polsatnews.pl. Jak ustalił portal, prezes PiS wejdzie do rządu jako wicepremier.

Reklama

Michał Dworczyk był pytany w czwartek (24 września) o toczące się w koalicji Zjednoczonej Prawicy rozmowy i o to, czy dojdzie do porozumienia. - Według mojej wiedzy jest tak, że jesteśmy na ostatniej prostej negocjacji, rzeczywiście wydaje się, że porozumienie jest już naprawdę bliskie, natomiast co do jego ostatecznej treści, kształtu i formy to decyzje podejmą ścisłe władze polityczne PiS - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Jak dodał, dojdzie do tego w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin. Pytany, co zostało do ustalenia, odparł, że nie jest w ścisłym kierownictwie PiS. - Po drugie tego rodzaju rozmowy warto, by prowadzić nie za pośrednictwem mediów, a w gronie samych zainteresowanych - dodał.

Kaczyński w rządzie? "Można by liczyć na większą refleksję"

Michał Dworczyk pytany był również o pojawiające się w mediach sugestie, że prezes PiS Jarosław Kaczyński mógłby zostać wicepremierem w rządzie. Szef kancelarii premiera powiedział, że cieszyłby się z takiego rozwiązania z kilku powodów. 

- Po pierwsze obecność prezesa Kaczyńskiego w rządzie miałaby charakter stabilizujący, wtedy można by liczyć na większą refleksję naszych koalicjantów niż do tej pory. Po drugie na takie rozwiązanie, mówię o stworzeniu pewnego nadzoru w tym obszarze bezpieczeństwa już wskazywały różnego rodzaju ćwiczenia, między innymi też ćwiczenia NATO-wskie - odpowiedział.

Jak dodał, "prezes Kaczyński jako najbardziej doświadczony polityk na polskiej scenie politycznej byłby świetną osobą, by pokierować właśnie tym obszarem". - Po trzecie współpraca pana prezesa i premiera Morawieckiego - jestem przekonany - wytworzyłaby taką bardzo pozytywną synergię dla rządu. To dwóch wybitnych polityków - powiedział, dodając że prezes PiS i szef rządu "po prostu lubią się".

Długie negocjacje

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Po zakończeniu spotkania polsatnews.pl informował, że efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu. Jarosław Kaczyński ma być członkiem gabinetu i uczestniczyć w jego posiedzeniach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował resorty sprawiedliwości, MON oraz MSWiA. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje