Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Będziemy reagować adekwatnie do rozwoju pandemii

"W tej chwili nie ma planów na rządową pomoc dla wracających z zagranicy" - powiedział w programie "Graffiti" na antenie Polsat News szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Oceniał, że w tej chwili nie stać nikogo na świecie na powrót restrykcji wprowadzanych w początku epidemii. Dodał, że "będziemy reagować adekwatnie do sytuacji w kraju".

Minister Dworczyk przyznał, że "cały czas rząd prowadzi walkę w pandemią. Polska jak na razie bardzo dobrze radzi sobie z w wirusem na tle innych krajów".

Pytany o powrót obostrzeń mówił, że "będziemy reagować adekwatnie do rozwoju pandemii, ale dziś nikt nie myśli o zamknięciu gospodarki jak poprzednim razem. Dodał, że "cały świat ma kryzys, a przed nami kojenie jego odsłony".

Powroty zza granicy

- W tej chwili nie ma planów na rządową pomoc dla wracających z zagranicy - powiedział w Polsat News Michał Dworczyk, dodając, że "lista krajów z zakazem lotów została opublikowana wcześniej, by każdy mógł zaplanować swój powrót czy pobyt".

Reklama

Zapytany o wyjazd ministra Szumowskiego na urlop do Hiszpanii odparł, że "nie mam wiedzy, gdzie minister przebywa na urlopie". O wakacjach Łukasza Szumowskiego poinformował "Fakt". Były minister zdrowia ma wypoczywać wraz z rodziną na wyspie Fuerteventura, będącej częścią Hiszpanii. Kraj ten ma być objęty zakazem lotów zw względu na wzrost zakażeń.

"Fakt" sugeruje, że opóźnienie publikacji nowej listy państw spowodowane jest właśnie wyjazdem Szumowskiego. "Bądźmy poważni, rozmawiajmy o poważnych rzeczach, a nie spekulacjach tabloidów. 

Rozmowa premiera z kanclerz Merkel

Minister Dworczyk potwierdził, że w środę premier Morawiecki odbył telefoniczna rozmowę z kanclerz Merkel. "Wiodącym tematem była sytuacja na Białorusi". Premier miał przekonywać, że problem Białorusi jest istotny dla Europy.

Zaznaczył, że Polska chce uwrażliwiać Europę na sprawy Białorusi. W czwartek na nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE, kwestie Białorusi także mają być tematem głównym, podkreślał minister.

Zdaniem ministra Polsce zależy na realnej pomocy dla Białorusi. Wyrazem tego ma być powrót do normalnego funkcjonowania konsulatów na Białorusi, które będą wydawać wizy do Polski w uproszczonym trybie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje