Reklama

Reklama

Merkel w Polsce. Relacje między Warszawą a Berlinem "dobre"

Poniedziałkowa wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Polsce wskazuje na wciąż dobre relacje między Warszawą a Berlinem - powiedziała w niedzielę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że wizyta świadczy także o tym, że nasz kraj odgrywa znaczącą rolę w budowaniu i reformowaniu Unii Europejskiej.

W poniedziałek z wizytą do Polski przyjedzie - pierwszy raz po ponownym objęciu urzędu - kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Według Kopcińskiej, przyjazd Merkel jest "o tyle istotny", że po wybraniu nowego rządu Niemiec podróż do Warszawy jest drugą - po Paryżu - zagraniczną wizytą kanclerz. "Pokazuje to, jak dobre relacje Warszawy i Berlina pozostają. Polska odgrywa istotną rolę w procesie budowania i reformowania Unii Europejskiej, zarówno jeżeli chodzi o instytucjonalną, jak i finansową jej przyszłość" - mówiła Kopcińska.

Zdaniem rzeczniczki rządu, ważna pozycja Polski wiąże się też z agendą poniedziałkowych rozmów. Są w niej - jak poinformowała Kopcińska - problemy Unii Europejskiej, przyszłość budżetu unijnego na kolejne lata, problem migracyjny oraz współpraca militarna i energetyczna - w tym sprawa budowy Nord Stream 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje