Reklama

Reklama

MEN: Będzie obowiązkowy wątek na lekcjach historii

Wątek "Ojczysty Panteon i ojczyste spory" w ramach przedmiotu Historia i Społeczeństwo będzie obowiązkowy od przyszłego roku szkolnego.

Odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie przygotowała minister edukacji Krystyna Szumilas i skierowała do konsultacji zewnętrznych.

Reklama

Szefowa MEN'u podjęta taką decyzję po debacie, którą w kwietniu zorganizował prezydent. Bronisław Komorowski poparł wtedy propozycję, aby wątek "Ojczysty Panteon i ojczyste spory" był obowiązkowo realizowany na Historii i Społeczeństwie.

HiS to przedmiot, który wybierają uczniowie pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej, jeżeli nie chcą się uczyć od drugiej klasy historii na poziomie rozszerzonym. Przeciwnicy reformy alarmowali, że Historia i Społeczeństwo w niewystarczający sposób przekaże wiedzę o historii Polski. Mówili, że nie będzie kształtować patriotycznych postaw wśród młodzieży.

Kilka miesięcy temu przez Polskę przetoczyła się fala protestów głodowych w obronie lekcji historii. Głodowali byli działacze opozycji antykomunistycznej. Takie protesty były m.in. w Krakowie, Warszawie, Siedlcach czy Częstochowie.

Dowiedz się więcej na temat: lekcja historii | MEN | historia | Krystyna Szumilas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje