Reklama

Reklama

Mazurek: Premier zaproponowała niewielkie zmiany w rządzie

Zmiany personalne w rządzie, które zaproponowała premier Beata Szydło, są niewielkie - powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała także, że rekonstrukcja rządu, która może przesunąć się w czasie, obejmie też zmiany instytucjonalne.

Mazurek podkreśliła na briefingu prasowym w Sejmie, że na środowym spotkaniu kierownictwa obozu rządzącego, zostanie omówiona rekonstrukcja rządu, która - jak wskazała - "obejmie zmiany instytucjonalne i w niewielkim stopniu zmiany personalne".  

"Dzisiaj poza premier nikt nie jest w stanie powiedzieć w jakim kierunku przebiegnie reorganizacja - co zostanie połączone, ewentualnie, jakie będą zmiany personalne" - powiedziała Mazurek.  

"Wiem, że zmiany personalne, które zaproponowała premier, są w niewielkim zakresie" - oświadczyła rzeczniczka PiS.  

Reklama

Mazurek dodała również, że ponieważ zmiany strukturalne i personalne, muszą być przeprowadzone jednocześnie, rekonstrukcja może "przesunąć się w czasie".  

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował PAP, że w poniedziałek premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane. Podkreślił, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje