Reklama

Reklama

Matura 2018: Opłata za egzamin. Kto płaci i ile?

Od 1 stycznia do 7 lutego część osób przystępujących do matury 2018 muszą pamiętać o uiszczeniu opłaty za egzamin. Kto musi zapłacić i ile? Wyjaśniamy.

Egzamin maturalny 2018 z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego na danym poziomie, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej, jest odpłatny dla:

Reklama

- absolwentów, którzy po raz trzeci i kolejny przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu (nie licząc terminu poprawkowego w sierpniu) oraz

- absolwentów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu dodatkowego, który w poprzednim roku lub w poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale nie przystąpili do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

Opłata za egzamin maturalny z każdego przedmiotu wynosi 50,00 zł.

Należy ją wpłacić na konto Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) właściwej dla swojego regionu, w terminie od 1 stycznia 2018 r. do 7 lutego 2018 r. To bardzo ważne, ponieważ brak opłaty uniemożliwia przystąpienie do egzaminu maturalnego.

W terminie od 1 marca 2018 r. do 30 marca 2018 r. należy sprawdzić w szkole, czy wpłata została odnotowana przez OKE.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała filmy rozwiewające wątpliwości na temat tego, kto i w jaki sposób powinien dokonać wpłaty. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami:

(JK)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy