Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki uda się na polsko-białoruską granicę

Po południu premier Mateusz Morawiecki będzie wizytować polsko-białoruską granicę w województwie podlaskim. Szef rządu weźmie udział w odprawie z dowództwem Straży Granicznej, a także spotka się z przedstawicielami Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji. Premier będzie też dziś gościem "Wydarzeń" o 19:15. Transmisja programu w Polsat News i na głównej stronie Interii.

Premier Morawieckiego - jak podało Centrum Informacyjne Rządu - o godz. 15.30 w placówce Straży Granicznej w Kuźnicy weźmie udział w odprawie z dowództwem Straży Granicznej.

Następnie spotka się z przedstawicielami Straży Granicznej, Wojska Polskiego i Policji. W trakcie tego punktu planowane jest wystąpienie szefa rządu.

Według informacji przekazanej przez CIR, na godz. 16.50 zaplanowano briefing premiera.

Gwałtowny wzrost nielegalnych migrantów 

Wizyta ma związek z gwałtownym wzrostem nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów na wschodniej granicy UE. Najwięcej osób trafiło dotychczas na Litwę. 

Reklama

Polska oraz wszystkie kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa, Estonia zarzucają Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na jej terytorium w ramach tzw. wojny hybrydowej. We wspólnym oświadczeniu premierzy państw: Polski, Litwy, Łotwy i Estonii stwierdzili, że bieżący kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Wezwali też władze białoruskie do zaprzestania działań prowadzących do eskalacji napięć.

W poniedziałek po południu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa płotu na granicy polsko-białoruskiej.

Ponadto w Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej, po stronie Białorusi, od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów. Osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze. Migranci koczujący po białoruskiej stronie nie chcą wracać na Białoruś. Według informacji Straży Granicznej z poniedziałku grupa liczy obecnie 24 osoby.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy