Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki: Chcemy usłyszeć, co Polacy myślą o Polskim Ładzie

- Burza potrafi dokonać dużych zniszczeń w krótkim czasie, a trzeba je odbudowywać latami. Tak zadziałała pandemia, a Polski Ład ma te zniszczenia naprawić - powiedział w czasie poniedziałkowej konferencji Mateusz Morawiecki. Szef rządu rusza w trasę po Polsce. Podczas objazdu ma promować zaprezentowany w sobotę nowy program społeczno-gospodarczy. Odwiedzi województwa lubelskie, podkarpackie oraz małopolskie.

- Burza potrafi dokonać dużych zniszczeń w krótkim czasie, a trzeba je odbudowywać latami. Tak zadziałała pandemia, a Polski Ład ma te zniszczenia naprawić - powiedział w czasie poniedziałkowej konferencji Mateusz Morawiecki.

- Chcemy pokazać ten nasz program, a właściwie coś więcej niż program, bo to nowa umowa społeczna, propozycje nowej umowy społecznej wszystkim Polakom. Chcemy zapoznać Polaków z tą umową, ale jednocześnie jest coś ważniejszego: chcemy usłyszeć od Polaków, co oni myślą, co Polacy myślą o Polskim Ładzie - dodał premier.

- Polski Ład wyrasta z autentycznego programu solidarności, z głębokiego programu, który niesie też naszą formację, nasz obóz i tworzy konstrukcję, tworzy główne zręby naszego programu - mówił Mateusz Morawiecki.

Reklama

Premier wymieniał także główne elementy, które znalazły się Polskim Ładzie m.in. naprawę służby zdrowia, obniżkę podatków dla 18 mln osób, emeryturę bez podatku do kwoty 2500 zł, program mieszkaniowy i inwestycyjny.

Po konferencji Mateusz Morawiecki udał się do Szpitala Powiatowego w Rykach.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Rząd zajmie się projektami w tym tygodniu

- W tym tygodniu rząd zajmie się projektami ustaw związanych z Polskim Ładem - zapowiedział premier.

Przed wizytą na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, w tym na ziemi stężyckiej, gdzie premier ma prezentować wyborcom Polski Ład, szef rządu powiedział, że projekty ustaw mające wprowadzać ten program są gotowe i "już w tym tygodniu Rada Ministrów będzie je analizowała".

- Zależy mi, żeby Polski Ład rzeczywiście przywrócił ten porządek, który został wywrócony do góry nogami przez pandemię - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Odwiedzi m.in. Rzeszów

W czasie objazdu Morawiecki odwiedzi jedną z firm w miejscowości Stężyca, a także miejsce budowy szlaku Via Carpatia. Z programu wynika, że premier w Stalowej Woli spotka się inwestorami z Korei. Będzie też promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Z kolei w Rzeszowie planowane jest spotkanie szefa rządu z seniorami, a także z kandydatką PiS na prezydenta tego miasta Ewą Leniart.

Premier Morawiecki we wtorek w Rzeszowie ma spotkać się z przedstawicielami biznesu, odwiedzić Zamek Lubomirskich, a w Jasionce wziąć udział w wydarzeniu "Dolina Wodorowa".

Szef rządu w czasie objazdu weźmie też udział w konferencji dotyczącej przebudowy boisk, odwiedzi centrum aktywizacji i opieki seniorów, a także spotka się z samorządowcami.

We wtorek w planach jest też wizyta w firmie MAN Trucks, a także na Campusie Medycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy