Reklama

Reklama

Marszałek Senatu zadeklarował współpracę z prezydentem

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zadeklarował w środę współpracę z prezydentem przy referendum dotyczącym konstytucji i zmianach w sądownictwie. Jak mówił, polskie społeczeństwo oczekuje zmian w konstytucji oraz w wymiarze sprawiedliwości.

Marszałek Senatu pytany na briefingu przed posiedzeniem Senatu o proponowane przez prezydenta referendum ws. zmian w konstytucji powiedział, że rozmawiał na ten temat z Andrzejem Dudą i będzie z nim w tej kwestii współpracować. "Zależy nam na tym, by społeczeństwo mogło wypowiedzieć się w debacie, w dyskusji na temat konstytucji" - mówił.

"Wszyscy narzekamy na tę konstytucję, widzimy jej braki, jej niedoskonałości, a nikt nie odważa się na zmianę konstytucji" - podkreślił marszałek Senatu. Według niego podobnie jest z wymiarem sprawiedliwości. "Przez osiem lat Platforma Obywatelska nie tknęła palcem, żeby cokolwiek zmienić" - zaznaczył Karczewski.

Reklama

Jak mówił, dzisiaj społeczeństwo oczekuje zmian w konstytucji. "Będziemy prowadzić z panem prezydentem konsultacje i rozmowy" - podkreślił.

Odnosząc się do podwójnego weta prezydenta - wobec ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS - Karczewski mówił, że byłby nieuczciwy, gdyby ukrywał zaskoczenie z tego powodu, ponieważ przewidywał inny rozwój wypadków. "Ale to już jest historia i będziemy robili wszystko, by zmienić wymiar sprawiedliwości, by był przede wszystkim dla Polek i Polaków" - mówił marszałek Senatu.

Prezydent Andrzej Duda pod koniec maja zapowiedział, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy