Reklama

Reklama

Marszałek Kuchciński zwołał nagłe posiedzenie Prezydium Sejmu

W poniedziałek o godz. 15.30 zbierze się Prezydium Sejmu - poinformował wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Jak dodał, nie wie, jakie zmiany dotyczące porządku obrad Sejmu będą tematem posiedzenia Prezydium.

W piątek marszałek Marek Kuchciński poinformował, że obrady Sejmu, które miały się zakończyć tego dnia, będą kontynuowane 14 lipca. Wicemarszałek Barbara Dolniak (Nowoczesna) poinformowała PAP, że według jej informacji, Prezydium Sejmu ma prawdopodobnie zająć się przyspieszeniem terminu wznowienia obrad Sejmu.

Sejm na wznowionym posiedzeniu ma się zająć projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych złożonym przez grupę posłów PiS. Zakłada on dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr.

Reklama

Z szacunków projektodawców wynika, że stawka opłaty drogowej zapewni wpływy w wysokości ok. 4-5 mld zł rocznie. Połowa kwoty zostanie przeznaczona na Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta wpływów zasili Krajowy Fundusz Drogowy.

Sejm zajmie się też m.in. wnioskiem PSL o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje