Reklama

Reklama

Mariusz Błaszczak: Nie ma zagrożenia atakami terrorystycznymi

​Nie ma podwyższonego zagrożenia atakami terrorystycznymi. Taką informację posłom speckomisji przekazał szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Na posiedzenie komisji do spraw służb specjalnych wezwano wszystkich ministrów i szefów służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie antyterrorystyczne.

Posłowie chcą dowiedzieć się o stanie zabezpieczeń po ostatnich atakach w Brukseli. Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że sytuacja w Polsce nie uległa zmianie, a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie informują o podwyższonym stopniu zagrożenia antyterrorystycznego. Przypomniał, że mimo to zlecił zwiększenie patroli policji w portach lotniczych, na dworcach i w innych miejscach, gdzie przebywają duże grupy ludzi. 

Reklama

Szef MSWiA pytany przez dziennikarzy o termin opublikowania wstępnego projektu ustawy antyterrorystycznej powiedział, że nastąpi to wkrótce. Zapewnił, że nie zmienia się kalendarz prac nad ustawą. 

Na początku kwietnia projekt ma trafić na obrady rządu, a jej uchwalenie przez parlament nastąpić ma w maju. Ustawa ma zwiększyć i uporządkować kompetencje służb w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. 

Ma wejść w życie jeszcze przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, również odbywającymi się w lipcu.

Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Błaszczak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy