Reklama

Reklama

Marek Magierowski w Radiu Zet: Andrzej Duda nie jest Lechem Kaczyńskim. Ma własne zdanie

"Prezydent Andrzej Duda nie jest Lechem Kaczyńskim. Ma własne zdanie, własne pomysły i własne koncepcje. Nie zawsze się we wszystkich obszarach z dawnymi ideami Lecha Kaczyńskiego zgadzał" – powiedział na antenie Radia Zet Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

Magierowski odpowiedział na pytanie Moniki Olejnik, czy prezydent Andrzej Duda Dnie nie bierze pod uwagę tego, co mówił Lech Kaczyński. Jak przytoczyła prowadząca, Lech Kaczyński uważał, że ustawa aborcyjna jest jedną z najbardziej restrykcyjnych ustaw i nie należy jej zmieniać.

"Pan prezydent Duda często powołuje się na słowa, politykę, idee, które były bliskie Lechowi Kaczyńskiemu, natomiast nie jest Lechem Kaczyńskim. Jest politykiem, który ma własne zdanie, własne pomysły, własne koncepcje" - mówił.

Zapytany, kto jest ważniejszy w państwie: prezydent Duda czy prezes Kaczyński, odpowiedział że trudno zdefiniować kto jest najważniejszą osobą w państwie.

Reklama

Magierowski skomentował także aktywność Andrzeja Dudy na jednym z portali społecznościowych. "Pan prezydent jest sową. Pracuje w nocy. Czasami nawiązuje kontakt z użytkownikami Twittera" - wyjaśniał.

Na sugestię Olejnik, że niektórzy ludzie czują się zażenowani tym, co robi pan prezydent, stwierdził: "a niektórzy nie". Jak zaznaczył, jego samego zachowanie prezydenta nie oburza.

Więcej w Radiu Zet.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje