Reklama

Reklama

Marcin Dec prezesem Polska Press

Decyzją nadzwyczajnego walnego zgromadzenia powołano nowego prezesa zarządu Polska Press. Został nim Marcin Dec. Funkcję prezesa będzie pełnił do czasu ukształtowania się składu zarządu – podaje portal Press.pl.

Obecnie zarząd pracuje w czteroosobowym składzie: prezes - Marcin Dec, wiceprezes - Dariusz Świąder oraz członkinie Magdalena Chudzikiewicz i Dorota Kania.

Marcin Dec od października 2020 roku pełni funkcję prezesa Sigma Bis, agencji mediowej PKN Orlen i PZU. Wcześniej był m.in. CEO Grupy IPG Mediabrands. Niedawno wszedł do rady nadzorczej Polska Press.

Zmiany w Polska Press

Polska Press informowała wcześniej, iż 1 marca zawarta została umowa kupna tej spółki przez PKN Orlen. 

"Oznacza to, że spółka PKN Orlen jest formalnym właścicielem Polska Press, która wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej Orlen" - informowano wówczas w komunikacie.

Reklama

Na początku marca Polska Press oznajmiła o rezygnacji prezes spółki Doroty Stanek, która stanowisko to piastowała od 2004 r. Z początkiem kwietnia do zarządu Polska Press powołana została dziennikarka i autorka książek, związana dotychczas m.in. z "Gazetą Polską Codziennie" i Telewizją Republika, Dorota Kania, która przejęła obowiązki odwołanego z końcem marca członka zarządu Pawła Fąfary.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje