Reklama

Reklama

Małopolskie: Afgańczycy zatrzymani. Dotarli do Polski pod naczepą tira

W piątek w powiecie limanowskim zatrzymano dwóch Afgańczyków, którzy dotarli do Polski pod naczepą tira. Sąd postanowił o umieszczeniu mężczyzn w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na trzy miesiące.

O pasażerach na gapę poinformował policję kierowca tira przewożący geowłókninę z Grecji. Jechał on przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację. 

Z relacji zatrzymanych wynika, że pod naczepę wsiedli na terytorium Węgier, gdzie wcześniej dotarli z Serbii pieszo. Cudzoziemcy zamierzali dotrzeć do Włoch.

Nie mieli żadnych dokumentów

- Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów podróży, nielegalnie przekroczyli granicę, nie posiadali w Polsce rodziny i miejsca pobytu oraz wystarczających środków pieniężnych, istniało również ryzyko ich ucieczki - poinformowała poinformowała Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklama

Umieszczeni w strzeżonym ośrodku

W sobotę wieczorem, zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Limanowej, obywatele Afganistanu zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres trzech miesięcy. Tam będą prowadzone dalsze czynności administracyjne w ich sprawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje