Reklama

Reklama

Lubuskie: Dwulatek wpadł do szamba. Nieprzytomne dziecko zabrano do szpitala

W Klenicy (Lubuskie) dwuletni chłopczyk wpadł do przydomowego zbiornika na nieczystości. Śmigłowiec LPR zabrał go nieprzytomnego do szpitala w Poznaniu - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Pomoc wezwała matka chłopca.

- Komisariat policji w Sulechowie otrzymał informację o tym wypadku o godzinie 17:37 - powiedziała polsatnews.pl podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

- Dostaliśmy informację, że dwuletnie dziecko jest w szambie. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy dziecko było już wyciągnięte przez członka rodziny - powiedział polsatnews.pl st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dziecko wpadło do odkrytego szamba - zbiornika na nieczystości na jednym z podwórek. Zostało z niego wyciągnięte przed przyjazdem służb.

Na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Nieprzytomne dziecko było reanimowane do czasu przylotu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał je do szpitala w Poznaniu.

- Po wylądowaniu śmigłowca jego załoga przejęła akcję reanimacyjną - powiedział strażak. Według niego podczas trwającej ponad godzinę reanimacji nie udało się przywrócenie przytomności. - Dziecko w tym stanie zostało przewiezione śmigłowcem do szpitala w Poznaniu - powiedział Kaniak.

Według policji w Zielonej Górze na razie wiadomo jedynie, że dorośli mieli "na chwilę stracić dziecko z oczu". Według rzeczniczki zielonogórskiej policji pomocy medycznej wymagał ojciec dziecka, który "był w szoku".

Nie wiadomo, w jakim stanie jest chłopiec.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje