Reklama

Reklama

Loteria szczepionkowa. Rozdano pierwsze nagrody za ponad 800 tys. zł

Loteria szczepionkowa trwa. W Loterii Narodowego Programu Szczepień prawidłowo zarejestrowanych jest 1 mln 720 tys. osób. Wartość przyznanych dotychczas nagród to ponad 827 tys. zł.

Loteria szczepionkowa jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

W loterii rozdano nagrody za ponad 800 tys. zł

Od startu loterii do wtorku, 6 lipca, rozdysponowanych zostało 2 258 nagród wartych 200 zł każda; 751 nagród o wartości 500 zł każda zostało przypisanych do konkretnych osób. Z kolei wartość przyznanych dotychczas nagród (dane na 6 lipca) wyniosła 827 100 zł.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w loterii muszą się zapisać. Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 oraz przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP.

Reklama

Loteria szczepionkowa wpływa na liczbę szczepień?

Tymczasem według naukowców z Boston University School of Medicine, systemy motywacyjne oparte na loteriach z nagrodami, mające na celu zachęcenie ludzi do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19, w rzeczywistości wcale nie zwiększają wskaźników wyszczepialności.

Badacze porównali dane z amerykańskich Centrów Kontroli Chorób w celu oceny trendów w liczbie szczepień wśród dorosłych Amerykanów (w wieku 18 lat i starszych) przed ogłoszeniem loterii oraz po nim. Okazało się, że różnica "loterie szczepionkowe mają ograniczoną wartość, jeśli chodzi o zwiększanie absorpcji szczepionek".

Szczepienia w Polsce

W Polsce wykonano dotąd prawie 30,4 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 14,2 mln osób.

W Polsce preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Janssen szczepione są osoby od 18. roku życia. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat.

Czytaj też:

Czwarta fala pandemii. Kiedy? Co z wakacjami?

Na jak długo "wystarcza" szczepienie przeciw COVID-19?

Dowiedz się więcej na temat: loteria | loteria szczepionkowa | szczepienia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy