Reklama

Reklama

Loteria szczepionkowa. Rejestracja i zapisy. Jak to zrobić?

Loteria szczepionkowa trwa. Według ostatnich danych z piątku zgłosiło się do niej już ponad milion osób. Losowanie nagród finałowych nastąpi 6 października. W loterii szczepionkowej mogą wziąć wszyscy w pełni zaszczepieni, którzy ukończyli 18 lat.

Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszyła 1 lipca. Ma na celu promocję szczepień przeciwko koronawirusowi.

"W ciągu niespełna 2 dni do Loterii Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się już ponad milion osób. Zaszczep się i wygraj swoje bezpieczeństwo" - napisał w piątek na Twitterze Michał Dworczyk.

Cztery rodzaje nagród w loterii

W loterii szczepionkowej są cztery kategorie nagród - codzienne, tygodniowe, miesięczne i finałowe.

W ramach nagród codziennych można wygrać 200 zł przyznawane co 500. uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie.

Nagrody tygodniowe losowane są w każdą środę. Do rozdania jest 60 nagród o wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

W czasie trwania loterii będą trzy losowania nagród miesięcznych - sześciu w wysokości 100 tys. zł oraz sześciu samochodów Toyota Corolla.

Reklama

6 października natomiast wylosowane zostaną nagrody główne - dwie nagrody po 1 milion złotych oraz dwa samochody Toyota C-HR.

Loteria szczepionkowa. Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w loterii trzeba być osobą pełnoletnią i w pełni zaszczepioną.

Należy też się zapisać. Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub pójść do pobliskiego punktu szczepień.

W piątek opublikowany i przekazany do uzgodnień został projekt rozporządzenia ministra finansów, zgodnie z którym nie będzie trzeba płacić podatku od nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień, których jednorazowa wartość przekracza 2280 zł. Nagrody o mniejszej wartości, wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężnych, grze telebingo, zakładach wzajemnych, loteriach promocyjnych itp. nie podlegają opodatkowaniu z mocy ustawy o PIT.

Czytaj też:

Kogo najczęściej gryzą komary? Naukowcy znają odpowiedź

Amazonia znów płonie. Najwięcej pożarów od 14 lat

Dowiedz się więcej na temat: loteria | loteria szczepionkowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje