Reklama

Reklama

Łódź: Dyrektor szkoły zakazał błyskawicy i został zawieszony. Ministerstwo reaguje

Ministerstwo Edukacji i Nauki kieruje zawiadomienie do prokuratury w związku z zawieszeniem dyrektora szkoły w Łodzi. Wiceprezydent miasta zawiesiła go, bo zakazał używania licealistom znaku błyskawicy. - To skandal, na który na pewno odpowiemy bardzo stanowczo. Dyrektor walczy o to, żeby dzieci się uczyły, a nie były ideologizowane - oświadczył szef resortu Przemysław Czarnek.

W środę wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka poiformowała, że zawieszono dyrektora łódzkiego liceum, w którym zakazano uczniom używania w aplikacji nauczania zdalnego związanych z polityką awatarów, w tym m.in. czerwonej błyskawicy - symbolu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

"Skandal, na który stanowczo odpowiemy"

Szef resortu edukacji i nauki Przemysła Czarnek pytany był w TVN24 o to, czy decyzja o zawieszeniu dyrektora była słuszna.

- Doskonałe zachowanie dyrektora szkoły, którego będę chciał uhonorować w związku z tym za walkę z ideologizacją dzieci. Fatalne zachowanie organu prowadzącego. Kierujemy zawiadomienie do prokuratury, podejrzewając przekroczenie uprawnień prezydenta miasta w związku z zawieszeniem dyrektora za to, że walczy o to, żeby dzieci się uczyły, a nie były ideologizowane w szkole - powiedział minister.

Reklama

Jak dodał, to "skandal, na który na pewno odpowiemy bardzo stanowczo". Podkreślił, że szkoła jest od tego, żeby uczyć i realizować podstawę programową, a nie epatować innych "jakimiś symbolami strajków czy jakichś ruchów, które z ideologią mają wiele wspólnego".

Apel o zmiany w Prawie oświatowym

O dyrektorze, prowadzonym przez niego liceum i nowym szkolnym regulaminie, rozmawiano w środę podczas sesji łódzkiej rady miejskiej. Z inicjatywy popierających prezydent Hannę Zdanowską klubów Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, uchwalono apel o zmiany w Prawie oświatowym. Petycję skierowano do Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Powodem takiego działania klubów KO i Lewicy - jak mówili radni - było właśnie oburzenie na dyrektora za jego decyzję.

Maturzystka ukarana za błyskawicę

Jedna z maturzystek łódzkiego liceum została ukarana tzw. punktami ujemnymi, bo nie zastosowała się nowego regulaminu i pozostawiła błyskawicę w polu swojego zdjęcia profilowego.

Zdaniem przewodniczącego klubu PiS Radosława Marca interwencja radnych KO i Lewicy, popierających prawo uczniów do umieszczania błyskawicy w ich awatarach na platformie zdalnego nauczania, to "dążenie do upolitycznienia szkół prowadzonych przez samorządy".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje